top of page
  • Yazarın fotoğrafıGökhan Yılmaz - Care Promo

Lazer ile Kumaş Kesim ve Markalama

Epilog Lazer, kumaş ve tekstil projelerinizi detaylı markalama ve kesim ile bir sonraki seviyeye taşımanıza yardımcı olur. Epilog lazer sistemleri ile çok çeşitli kumaş türleri ile çalışabilirsiniz. Polar, kot ve kanvastan çuval bezine, deriden keçeye kadar pek çok kumaş türü ile çalışın. Epilog Lazer ile marka giyim kalıpları yapımı, prototip ürün için kalıba ihtiyaç olmadan model kesimi, desenlerle kumaşları kişiye özelleştirme, transfer baskı folyoları kesimi gibi pek çok tekstil işi için kolaylıkla kullanın.
Bir lazer makinesi, çalıştığınız kumaş ne olursa olsun yüksek verimlilik ve hızla ile işinizi bir sonraki seviye taşımanıza yardım eder. Lazerin doğası, oldukça karmaşık desenleri kesmenize ve markalamanıza olanak tanır.

Özel tasarımlarınız ile düz kumaşı alır ve onu yeni bir şeye dönüştürebilirsiniz. Ya da var olan katmanın üzerine ek desenler ekleyerek benzersiz bir hale getirebilirsiniz.
Ayakkabılara, ajandalara, yastıklara, akustik perde panelleri v.b. pek çok ürünü markalayabilirsiniz. Lazer markalama ile kullandığınız kumaş türüne farklı görünümler alırsınız. Polar ve mikro lif kumaşlar için tipik olarak daha koyu bir kontrastlı bir markalama sonucu elde ederken, denim ve kot kumaşlar neredeyse ağartılmış bir görünüm verirler. Deri, keçe v.b malzemeleri hem kesebilir hem de kazıyarak doğrudan kumaşlarla çalışmaya ek olarak yaratıcı keşiflerde yapabilirsiniz. Üstelik makas ile kesilince dağılan malzemeleri ısı ile kestiği için kesim sonrası liflerinin dağılmasını da engeller.
Epilog lazer ayrıca PVC içermeyen sıcak transfer folyolarını kesmek için de iyi bir yöntemdir.

Giyim eşyası ve diğer kumaş ürünlerine transfer baskı uygulaması için grafik desenin transfer malzemesi üzerinde ayrıntılı kesmesinin yanında ayıklama ihtiyacını da ortadan kaldırarak hızlıca baskı yapmanızı sağlar.


İster sürekli kullanılan kumaşlarla çalışmayı düşünün isterseniz de 'kick-starter' başlangıç için yeni tekstil projeleri için lazer kullanmayı düşünün, Epilog yüksek markalama gücü ve hassas kesim kabiliyeti ile daha verimli üretim ve yaratıcılık ufkunuzu genişlemeye yönelik yeni kapılar açacaktır.Epilog Laser sistemleri hakkında detaylı bilgi için;

0212 320 26 60 pbx
390 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page