top of page
antares.jpg

Gravür, Tabela Yapımı için Pantograf/Router Kesim ve Kazıma Uçları

 

Antares, gravür ve tabela endüstrileri için pantograf, router ve cnc uçları üreticisidir. Ürünlerimiz dünya çapında otuz beşten fazla ülkede satılmaktadır. Kaliteye, hizmete ve yeniliğe olan ilgimiz bize sektörün lideri olarak itibar kazandırmıştır. Ürün yelpazemiz, hem manuel hem de bilgisayarlı olarak neredeyse her tür gravür makinesini barındıracak eksiksiz bir uç çeşidini içerir. Üstten yüklemeli uçlara sahip makineler için 1/8 ", 11/64", 1/4 ", 6 mm ve 4 mm takımlar sunuyoruz. Pensli miller için takımlarımız 1/16" ile 1 "arası çaplarda mevcuttur ve 2 mm'den 10 mm'ye kadar metrik boyutlarda.

 

Ürün yelpazemizin çoğu hem Mikro grain Karbür hem de Yüksek Hız Çeliği olarak mevcuttur. Teknik bilgiler ve gravürle ilgili sık sorulan soruların yanıtları için 0212 320 26 60 pbx nolu telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Antares uçlar, her tür malzeme için çeşitli şaft çaplarında ve uzunluklarında üretilmektedir. Gravür ihtiyaçlarınızı karşılamak için, kesici uçlarımız titiz spesifikasyonlara göre üretiyoruz. Kazınacak malzeme için uygun kesicinin kullanılması çok önemlidir. Yumuşak malzemeler için bilenmiş uçlar Plastik gibi malzemeler, daha sert malzemeleri kazımak için kullanılırsa hızla matlaşır. Tersine, metaller için bilenmiş kesiciler daha yumuşak malzemelerde optimum sonuçlar vermeyecektir.

Standart Malzeme Sınıflandırmaları:
ACR: Akrilik (Plexiglass®, Lexan®-Ters gravür olup olmadığını belirtin)
BAL: Pirinç, Alüminyum, Yumuşak Metaller
FLX: Esnek ABS, Lazer veya pantograf plakaları (Rowmark®, Acryplast®, vb.)
PHN: Fenolik (Formica®, Fiberglass®)
SSS: Paslanmaz Çelik, Çelik, Sert Metaller

antares uç boyları.jpg

Antares Standart Uç Boyut Sınıflandırmaları

Aşağıdaki grafik, tek satır için en sık kullanılan harf yüksekliği / uç genişliği kombinasyonlarını göstermektedir. Tek hat karakterler kazınırken, harflere ulaşmak için  orantılı harf yüksekliğinin kesim genişliğinin yaklaşık olarak

%12'si büyüklüğünde uç seçilmedir. Örneğin: 1/2 "(0,50") harf kazıma için  %12 strok 0,060 "; (0,50" ×% 12 = 0,060 ") uç olmalıdır.Uç kalınlığı .005 kalınlıktan başlayarak .005" artarak maksimum .250" kadar farklı boyutlarda mevcuttur.

antares uç-harf yüksekliği.jpg

İstenilen harf kalınlığı / Uç strok genişliği 

bottom of page